wykładziny do szkół laminart.pl

Masa solna jest bardzo wdzięcznym artykułem plastycznym. Wiele osób uważa, że masę solną stosuje się wyłącznie w przedszkolach. Tymczasem można z niej wyczarować najróżniejsze ozdoby do domu. Co więcej, tego typu dekoracje są bardzo trwałe.

Przygotowanie masy solnej jest bardzo proste. Wystarczy wymieszać w odpowiednich proporcjach mąkę, sól oraz wodę. Jest to podstawowy przepis. Niektórzy do podstawowego przepisu dodają jeszcze mąkę ziemniaczaną.

Z masy solnej możemy wytworzyć najróżniejsze ozdoby. Mogą to być figurki, jak i przedmioty codziennego użytku. Z masy solnej powstają przepiękne popielniczki, świeczniki czy podkładki. Zastosowań masy solnej jest wiele.

Trzeba jednak pamiętać, że masa solna ma nieciekawe zabarwienie. Można to jednak łatwo zmienić. Masę solną możemy zabarwić w sposób naturalny, dodając np. kakao czy kurkumę.

Równie dobrym rozwiązaniem będzie pomalowanie gotowej figurki. Najlepiej wybrać do tego farby akrylowe. Ozdoby z masy solnej możemy również podarować jako prezent.