Kosiarka rolnicza to jedno z podstawowych maszyn na wyposażeniu rolnika. Te najnowsze modele tych urządzeń mają wiele udogodnień, które wspomagają i ułatwiają pracę przy nich. Dzisiejsza kosiarka posiada płaską podłogę, która ułatwia dostęp do platformy. Zamontowany wewnątrz tempo mat pozwala na kontrolę prędkości i jednostajną pracę maszyny.

Kosiarki wyposażone są także w homologację drogowa. Wewnątrz można liczyć na pochylaną kolumnę kierownic, co ułatwia dopasowanie warunków do kierowcy. Oprócz tego są amortyzowane fotele, co znacznie zwiększa komfort jazdy. Nowoczesne kosiarki rolnicze mają zazwyczaj napęd na cztery koła.

Ponadto można znaleźć takie udogodnienia jak na przykład regulacja wysokości podparcia fotela. Z kolejnych nowości konstrukcyjnych to trzypunktowy układ zawieszenia narzędzi oraz przekładnia hydrostatyczna. Dodatkowo maszyny te mają estetyczny wygląd oraz wysoką jakość materiałów zarówno wewnątrz maszyny jak i na zewnątrz. Są dostosowane zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet.

Łatwość i dostępność obsługi sprawia, że coraz więcej pań decyduje się na pracę na nich.